Alternate Text

 

 

 
 

KÜTÜPHANEYE ÜYE OLMA ŞARTLARI

 

ÜYELİK KOŞULLARI

Kütüphane kaynaklarını ödünç almak, internet erişim merkezinden yararlanmak, güncel duyuru hizmetinden yararlanmak vb.  kütüphane hizmetlerinden yararlanmak için kütüphaneye üye olmak gerekmektedir. Üyelik için yapılması gereken işlemler şunlardır:

Kullanıcı: Yetişkin (+18 yaş)
TC Kimlik Numarası yazılı TC Nüfus Cüzdanı veya kimlik yerine geçen fotoğraflı bir belgeyle şahsen kütüphaneye müracaat edip, Kütüphaneden alınan Üye Kayıt Formu'nu doldurup imzaladıktan sonra üye bilgilerinin sisteme girilmesiyle üyelik tamamlanmış olur.

Kullanıcı: Çocuk (0-16 yaş)
Kendisine ve Velisine ait TC Kimlik Numarası yazılı TC Nüfus Cüzdanı veya kimlik yerine geçen fotoğraflı belgeyle velisiyle beraber kütüphaneye müracaat edip, Kütüphaneden alınan Üye Kayıt Formu'nu doldurup velisi imzaladıktan sonra üye bilgilerinin sisteme girilmesiyle üyelik tamamlanmış olur.

Velisi ile gelmesi zor olanlar, Üye Kayıt Formu'ndaki bilgilerin ve veli imzasının doğruluğunu okul idaresinde, muhtarlıklarda veya resmi bir kurumda onaylatarak getirmeleri halinde üye bilgilerinin sisteme girilmesiyle de üyelik tamamlanmış olur. (Bu durumda gelenlerden de  TC Kimlik Numarası yazılı TC Nüfus Cüzdanı veya kimlik yerine geçen fotoğraflı belge istenilmektedir.)

ÖDÜNÇ VERME KURALLARI

1-Her üyenin bir defada en çok üç kitap alma hakkı vardır.

2-Ödünç alınan kitaplar 15 gün içerisinde kütüphanemize iade edilmek zorundadır.

3-15 gün içinde okunamayan kitaplar için okuyucunun talebi üzerine eğer kitaba başka kullanıcılar tarafından talep yoksa süre uzatımına gidilir.(Süre uzatımı için 0  432 451 25 45 no'lu telefondan yapılabilir.)

4-Zamanında iade etmediğiniz kitaplarla başkalarının okuma hakkını gasp ettiğinizi unutmayınız..

5-Ödünç aldığınız kitaplardan başkalarının da uzun zaman faydalanabilmesi için lütfen temiz kullanınız ve koruyunuz.

NOT: Kütüphanemizin Yetişkin Okuma Salonu ve Çocuk Okuma Salonundan kendi materyali yada kütüphanenin materyalinden yararlanmak, araştırma yapmak için Kütüphanemize üye olma şartı aranmamaktadır.   


 
HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 


Mesai Gün ve Saatleri
  
 
Salı - Cumartesi:08:00/17:00
 Pazar -Pazartesi Ve Resmi Tatil Günlerinde kapalıİçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 9901 kez gösterilmiştir.